17 Nisan 2011 Pazar

TÖDER: "Şifre çözmeye kalkmayın!"

Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, "ÖSYM Başkanımızın açıklamalarıyla şüpheler, düşünceler yerini sakinliğe değil, daha fazla kafaları karıştırmaya sevketmiş; şüpheleri artırmıştır" dedi. Yücel, ikinci sınav için öğrencilere de seslendi: "Şifre çözmeye çalışmayın"

Yücel, "Böyle bir konu ortaya çıktığı için ÖSYM şeffaflıktan vazgeçmemelidir. Sınavdan sonra soru kitapçıklarını bütün televizyon kanallarına, bütün medyaya rahatlıkla verebilmelidir. ÖSYM'nin bu göerevidir. ÖSYM, öğrencilerden sınav ücretlerni aldığına göre, herhangi bir ücret talep etmeksizin basın kuruluşlarına bunu vermelidir. Kişiye özgü kitapçık sayısını azaltmalıdır. Her kişiye bir kitapçık verilmesini abartılı buluyoruz. 1 milyon 700 bin öğrencinin kişisel ihtiyaçları sınav esnasında olabilir, olmuştur. Bunlara zorluklar çıkarılmıştır. İnsani bir ihtiyaçtır. Bunun önlemi mutlaka alınmalıdır. Sınavların yenilenmesi, tekrar edilmesi TÖDER olarak bizce söz konusu değildir, olmamalıdır, yargı somut birşey bulana kadar" diye konuştu.

Yücel'in açıklamasının ardından, TÖDER üyelerinden Yusuf Önder Us da, küçük bir yazı tahtasında sorularda kullanılan algoritmayı açıkladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder